Často kladené otázky | Darčekyodsrdca.sk

Tričká a iný textil

Všetko okolo ponuky tričiek a ostatných textílií s potlačou

Aké druhy potlačí na tričká robíte? Nebude to len nažehľovačka?

Robíme viacero druhov potlačí a jeden z nich je aj tzv. nepriama potlač, teda potlač s fóliou (ľudovo označovaná "nažehľovačka") – tento spôsob sa používa pre jednoduchšie potlače a najmä, ak to zákazník potrebuje rýchlo (dá sa urobiť na počkanie v predajni). Nevýhodou je, že pod potlačenou časťou je nanesená aj prenosová vrstva, ktorá pôsobí pri ohmataní hrubšie a tvrdšie, nedajú sa tlačiť motívy bez pozadia a samotné pozadie má spravidla tvar obdĺžnika, ktorý je obvykle odlišnej farby, ako samotné tričko.

Priama potlač textílie (označovaná "DTG"), kedy sa farba strieka priamo na biele alebo farebné bavlnené tričko, je vyšším štandardom a je vhodná aj pre náročnejšie aplikácie ako nepravidelné tvary bez pozadia, jemné odtiene, veľa detailov a pod. Tlač je fotorealistická, aj keď to nie je plnohodnotná fototlač ako sa robí pri fotografiách tlačených na špeciálne fotopapiere. Priama potlač sa nerobí na počkanie, výroba je centrálna, trvá 2-5 pracovných dní a potlačené tričko je potom možné prevziať v ktorejkoľvek našej predajni.

Doplnková používaná metóda je termosublimačnú potlač, je to tiež forma nepriamej potlače (používa sa prenosová fólia), avšak tiež je vhodná aj pre tlač bez pozadia. Keďže pri tejto metóde farba priamo obaľuje textilné vlákno, výsledok je realistický a tiež veľmi trvácny, dá sa to však použiť iba pri tlači na polyester a iba na biely podklad. Častý prípad aplikácie sú tzv. funkčné tričká pre športovcov (sajú dobre pot) a športové dresy.

Pri priamej potlači a termosublimácii sublimácii sa nepoužíva žiadna podkladová fólia, potlačené miesto teda nie je na hmat výrazne hrubšie, ako nepotlačená časť a potlač je trvácnejšia (aj tak ale odporúčame potlačené tričká prať iba pri 30°C).

 

Ako dlho trvá výroba a dodanie trička s potlačou?

Doba dodania trička od objednania sa môže výrazne líšiť podľa spôsobu potlače a konkrétnej zvolenej farby či veľkosti:

 • Priamo v predajni a na počkanie (samotná výroba môže trvať do 1 hodiny) je možné vyrobiť tričká nepriamou potlačou (ľudovo nazývané "nažehľovačka" - používa sa na jednoduchšie potlače na biele alebo farebné bavlnené tričká) termosublimáciou (používa sa na biele polyesterové tričká).
 • Centrálne vyrábame tričká metódou priamej tlače (farba sa strieka priamo na textíliu, potlač je trvácnejšia a potlačené miesto nie  je hmatom poznaterľne hrubšie), základná doba dodania je pre základné farby a veľkosti 2-5 pracovných dní (záleží od konkrétneho mesta/predajne).
 • Niektoré tričká - rozšírená farebná paleta (pastelové a trendové odtiene) alebo okrajové veľkosti (menšie ako S a väčšie ako XXL), ktoré nedržíme skladom, majú predĺženú dodaciu lehotu o týždeň (doba potrebná na objednanie požadovaného trička od dodávateľa), celková dodacia lehota môže teda byť až 10 pracovných dní. O predĺženej dodacej lehote získate informáciu už pri vytváraní objednávky.

Dodaciu lehotu môžete urýchliť výberom trička v základnej farbe (biela, čierna, modrá, zelená, červená, žltá) a výberom štandardných veľkostí (S, M, L, XL, XXL).

Presnú informáciu o konkrétnej dodacej lehote Vám radi poskytneme aj v našich predajniach alebo na centrálnom help-desku eshop@faxcopy.sk, pri on-line objednávke cez https://www.darcekyodsrdca.sk/textil-a-moda/tricka-s-vlastnou-potlacou sa priamo zobrazí aktuálna dodacia lehota podľa zvoleného trička.

Ako sa dá objednať tričko s potlačou s vlastnou fotografiou alebo textom?

Výrobu a dodanie trička s ptlačou vlastnou fotografiou alebo textom je možné najjednoduchšie objednať on-line na https://www.darcekyodsrdca.sk/textil-a-moda/tricka-s-vlastnou-potlacou

V objednávkovom formulári si postupne zvolíte druh trička (napr. bavlnené), strih (pánsky, dámsky, ...), farbu trička, veľkosť a prípadne aj hrúbku materiálu (ak je v ponuke viacero hrúbok). V ďalšom kroku potom nahráte požadovanú fotografgiu alebo zadáte text potlače, zvolíte umiestnenie potlače (na ktorej časti trička to má byť) a veľkosť potlače (max. rozmer je 40 x 45 cm). Na jednom tričku môťže byť umiestnených aj viacero potlačí.

Výhodou on-line objednávky je, že systém priebežne počíta cenu podľa konkrétnej objednávky, t.j. zobrazí okrem základnej ceny daného trička aj výšku prípadných doplatkov (za viacero potlačí na jednom tričku, za väčšie potlače a pod.).

Okrem on-line objednávky je možné samozrejme možné objednať aj osobne v každej našej predajni alebo e-mailom na našom centrálnom help-desku eshop@faxcopy.sk.

Koľko zaplatím za tričko s potlačou vlastnou fotografiou alebo textom?

Cena za výrobu a dodanie trička s vlastnou potlačou závisí od konkrétnej objednávky - druhu trička, farebnosti, strihu, veľkosti a počtu potlačí na tričku, požadovanej rýchlosti dodania a tiež počte objednaných kusov.

 1. Základná cena trička - je uvedená aj na našich stránkach  https://www.faxcopy.sk/katalog/tricka-oblecenie-s-potlacou/M1551?filters= a zahrňuje dodanie zvoleného konkrétneho druhu trička s jednou potlačou s rozmerom do 600 cm2 (napr. rozmer 20 x 30 cm) v štandardnej dodacej lehote. 
 2. Príplatok za väčšiu potlač - v základnej cene trička je započítaná plocha potlače 600 cm2 (napríklad rozmer potlsče 20 x 30 cm). Na tričko je však možné umiestiniť potlač až do rozmeru 40 x 45 cm, prípadne aj viacero potlačí (napr. na hrudník, chrbát, rukávy). Za súhrnnú plochu potlače presahujúcu základnú plochu 600 cm2 sa účtuje doplatok uza každý "nadpočetný" cm2 - cena závisí od druhu potlače a farby trička, presnú informáciu nájdete v popise každého trička na našej stránke https://www.faxcopy.sk/katalog/tricka-oblecenie-s-potlacou/M1551?filters= a priebežne Vám ho zobrazuje pri vytváraní obujednávky aj on-line objednávkový modul https://www.darcekyodsrdca.sk/textil-a-moda/tricka-s-vlastnou-potlacou/uvod
 3. Príplatok za druhú a ďalšie potlače - na jedno tričko je možné umirestniť aj viacero samostatných "potlačí" - fotografií, grafík, textov a pod. či už na jednotlivé diely trička (chrbát, hrudník, rukávy) alebo aj na rovnaký diel trička (napr. nezávisle fotografiu/grafiku a text).  Presnú informáciu o výške doplatku pre dané tričko nájdete v popise každého trička na našej stránke https://www.faxcopy.sk/katalog/tricka-oblecenie-s-potlacou/M1551?filters= a priebežne Vám ho zobrazuje pri vytváraní obujednávky aj on-line objednávkový modul https://www.darcekyodsrdca.sk/textil-a-moda/tricka-s-vlastnou-potlacou/uvod
 4. Príplatok za expresnú výrobu - pri niektorých druhoch potlače a v určených predajniach je možné objednať aj výrobu a dodanie trička v expresnej lehote. Konkrétnu informáciu o možnosti expresnej výroby ako aj výšku príplatku nájdete v popise každého trička v záložke "Dodacie lehoty" na našej stránke https://www.faxcopy.sk/katalog/tricka-oblecenie-s-potlacou/M1551?filters= a ak je táto možnosť dostupná, máte ju možnosť zvoliť aj pri vytváraní objednávky v on-line objednávkovom module https://www.darcekyodsrdca.sk/textil-a-moda/tricka-s-vlastnou-potlacou/uvod, pričom systém Vám zobrazí aj výšku doplatku.
 5. Príplatok za objednávku v predajni - cenovo je zvýhodnená on-line objednávka cez https://www.darcekyodsrdca.sk/textil-a-moda/tricka-s-vlastnou-potlacou/uvod, pri tomto spôsobe zaplatíte o niekoľko EUR menej. Pri objednávke priamo v predajni alebo prostredníctvom e-mailu účtuje manipulačný poplatok za vytvorenie návrhu potlače, presnú výšku doplatku nájdete na našej stránke https://www.faxcopy.sk/katalog/tricka-oblecenie-s-potlacou/M1551?filters=. Základná zobrazená cena pre každé tričko platí pre on-line objednávku, cena platná v danej predajni sa zobrazí po zvolení konkrétnej predajne vo výberovom poli "Zobraziť cenu pre predajňu" .
 6. Množstevná zľava - ak objednávate viacero tričiek s rovnakým motívom, je možné získať výhodnejšiu cenu. Zľava je už od 2 ks tričiek a jej presnú výšku nájdete v popise každého trička na našej stránke https://www.faxcopy.sk/katalog/tricka-oblecenie-s-potlacou/M1551?filters= a zobrazí Vám ju pri vytváraní objednávky aj on-line modul https://www.darcekyodsrdca.sk/textil-a-moda/tricka-s-vlastnou-potlacou/uvod.

Príklad - vybrali ste si priamu potlač bieleho bavlneného trička "Plus" https://www.faxcopy.sk/darceky-fotodarceky-a-reklamne-predmety/tricka-mikiny-oblecenie-s-potlacou/tricko-plus-s-priamou-potlacou-biele-bavlna-2

 • Základná cena za jedno tričko je pri on-line objednávke 12,40 EUR
 • Za väčšiu potlač (nad základných 600 c2) sa účtuje príplatok 0,006 EUR/cm2
 • Za druhú a ďalšiu potlač sa účtuje príplatok 1,20 EUR/potlač
 • Príplatok za expresnú výrobu je 10 EUR (štandardná dodacia lehota je podľa predajne 3-4 pracovné dni, expresná je 1-2 pracovné dni)
 • Príplatok za objednávku v predajni je 2 EUR
 • Množstevná zľava je už od 2 ks (cena 11,78 EUR/ks namiesto 12,40 EUR) alebo od 4 ks (11,16 EUR), prípadne od 8 ks (10,54 EUR)
Ako treba prať tričká a iný textil s potlačou, aby sa zachovala?

Pri praní a ošetrovaní potlačených tričiek a iného textilu dodržujte tieto zásady:

 • opatrná a šetrná manipulácia - v práčke používať programy určené pre jemnú bielizeň alebo prať ručne
 • prať a žehliť tričko prevrátené potlačou dovnútra
 • prať pri teplote max. 30°C
 • prať bez použitia aviváže a tekutých pracích prostriedkov, používať pracie prostriedky bez obsahu chlóru
 • nečistiť chemicky, nebieliť
 • žehliť iba ručne (nie v sušičke) pri nízkej teplote, mac. 110°C (symbol na žehličke "1 bodka")

Tieto zásady majú prednosť pred symbolmi ošetrovania uvedenými na samotnom tričku (platili pre tričko bez potlače), ich nedodržanie môže viesť k poškodeniu potlače alebo zníženiu jej životnosti.