Hodnotenie produktu a objednávky: Fotoobraz | Darčekyodsrdca.sk
08.02.2015
DarčekyOdSrdca
2015-02-08 Hodnotenie produktu a objednávky: Fotoobraz      Čas čítania: 3 min.

Hodnotenie produktu a objednávky: Fotoobraz

Myslím si, že každý má v dome aspoň jeden obraz. Nejde iba o skrášlenie stien a vyplnenie prázdnych miest, ale i obrazy robia z domu domov. Prečo si teda na stenu nezavesiť niečo, čo je nášmu srdcu blízke? Niečo, čo je skutočne naše? Fotoobraz alebo inak povedané, obraz na plátne z vlastnej fotografie, môže byť tým pravým.

Výber rozmeru

Pri online objednávke fotoobrazu vo FaxCOPY si v prvom kroku sami nastavíte rozmery. Možností je veľa, avšak počet centimetrov musí byť vždy násobkom čísla 5, teda napr. 60 x 40 cm, 80 x 45 cm atď. Minimálny možný rozmer klasického obrazu na plátne je
20 x 20 cm a maximálny 100 x 200 cm. V ponuke sú síce aj väčšie rozmery (veľkoformátové obrazy – promoobrazy) alebo obrazy na odľahčenej doske s rámom, ale tieto nie je možné  objednať prostredníctvom online systému. Použiť môžete objednávkový formulár alebo e-mail, prípadne môžete ísť osobne do kamennej predajne.

Fotoobraz FaxCOPY, výber rozmerov

Špecifikácia obrazu a príslušenstvo

Keď už máte rozmer fotoobrazu vybraný, je potrebné ho bližšie špecifikovať:

 • Výber typu okraja (bez okraja, zrkadlený okraj, farebný alebo biely okraj)
 • Orientáciu na šírku alebo výšku

Môžete si tiež vybrať príslušenstvo (za doplatok):

 • Pri väčších rozmeroch obrazov – vystužený rám
 • Profi fotoplátno
 • Darčekové balenie

Fotoobraz FaxCOPY, špecifikácia obrazu

Nahranie fotografie a úprava výrezu

Teraz asi to najdôležitejšie – nahranie fotografie, ktorú chcete mať na fotoobraze. Nahranie vlastnej fotografie je jednoduché. Z nahranej fotografie je potom potrebné nastaviť výrez, ktorý bude na výslednom obraze. Tento výrez má už pevne stanovený pomer strán podľa rozmerov fotoobrazu, ktoré ste si stanovili, takže sa aspoň nepomýlite a len ho zväčšujete/zmenšujete, prípadne posúvate podľa potreby.

Trochu ma prekvapila možnosť výberu fotografie z galérie FaxCOPY, keďže sa má jednať o obrazy s vlastnou fotografiou a navyše, podľa môjho názoru, je táto galéria trochu „chudobná“. 

Kvalita fotografie a čo robiť ak je nepostačujúca?

V rámci online objednávky narazíte na hodnotenie kvality nahranej fotografie, resp. výsledného obrazu. Tak by sa vám nemalo stať, že budete nespokojní s výslednou kvalitou fotky na obraze (napríklad, že by bol obraz zrnitý). 

Fotoobraz FaxCOPY, hodnotenie kvality a výrez

Kameňom úrazu ale môže byť fakt, že v dnešnej dobe máme veľa fotografií odfotených mobilom. Také fotografie zväčša nie sú na výrobu fotoobrazu vhodné, keďže mávajú nižšie rozlíšenie. Mňa to však neodradilo a napriek tomu som to vyskúšala. Kvalita bola dostačujúca. Povedala by som, že to skôr záleží od kvality fotografie a jej veľkosti, ako od prístroja, ktorým boli fotky vyhotovené. Náročným zákazníkom by som však v prípade nižšieho hodnotenia kvality odporučila, aby si vybrali väčšiu fotografiu, zväčšili výrez z fotografie (ak je to možné) alebo zvážili menší rozmer fotoobrazu.

Potrebné je tiež myslieť na kvalitu fotografie z hľadiska farieb, kompozície atď. Pamätajte si, že to, čo vidno na fotografii veľkosti
10 x 15 cm, bude na veľkom fotoobraze vidno ešte viac. FaxCOPY ponúka aj úpravu fotografií (úprava farieb, retušovanie...), ale táto služba je zvlášť spoplatnená a momentálne nie je zaradená v príslušenstve. Môžete o ňu však požiadať napríklad pripojením poznámky k objednávke.

Zhrnutie

Objednanie obrazu aj jeho výroba prebehli bez problémov. S výsledkom som veľmi spokojná a moja obľúbená fotografia získala na plátne úplne iný rozmer. Stačilo už len zavesiť na stenu...

Výhody

 • Široký výber rozmerov a výber orientácie fotoobrazu
 • Kvalitné plátno
 • Možnosť vystuženia rámu (pri väčších rozmeroch)
 • Možnosť dokúpenia príslušenstva
 • Možnosť výberu typu okraja
 • Hodnotenie kvality výsledného obrazu
 • Háčik na zavesenie je už pripevnený na obraze

Nevýhody

 • Je potrebná kvalitná fotografia
 • Nie každý zákazník vie kvalitu fotografie sám posúdiť

Fotogaléria

1. Fotoobraz na stene (zblízka)

Fotoobraz FaxCOPY

2. Fotoobraz na stene (z diaľky)

Fotoobraz FaxCOPY

3. Detail fotoobrazu – potlač a štruktúra plátna

Fotoobraz FaxCOPY, detail potlače a štruktúra plátna

4. Detail fotoobrazu – upevnenie plátna

Fotoobraz FaxCOPY, upevnenie plátna a roh obrazu

5. Detail fotoobrazu – háčik na zavesenie

Fotoobraz FaxCOPY, háčik na zavesenie

Autor: Katarína Sládečková, 8. 2. 2015