Hodnotenie produktu a objednávky: Fotohodiny | - Služby
19.03.2015
DarčekyOdSrdca
2015-03-19 Hodnotenie produktu a objednávky: Fotohodiny      Čas čítania: 3 min.

Hodnotenie produktu a objednávky: Fotohodiny

Fotohodiny sú nádherným a originálnym darčekom pre každého. V dnešnej dobe sa všetci ponáhľame, a predsa nevieme kam. Chceli by sme zastaviť čas, čo sa, samozrejme, nedá, a preto neustále pozorujeme hodinky či hodiny. Tieto hodiny neukazujú iba čas. Ukazujú nám priority či nejakú jedinečnú a nezabudnuteľnú spomienku. Je to tiež jedinečná dekorácia do bytu.

Návrh hodín a objednávka

Systém na spracovanie a úpravu hodín pri objednávaní je jednoduchý a objednanie netrvá dlho. FaxCOPY má v ponuke dva typy hodín s vlastnou fotografiou – štvorcové alebo okrúhle. Mne osobne sa viac páčili štvorcové hodiny na ktorých moja fotka oveľa viac vynikla, avšak každý má iný vkus. 

Na hodinách je možné si nastaviť farbu, veľkosť a štýl ciferníka. Nahráte si vlastnú fotografiu a pridať môžete aj text.

Nahranie fotografie a úprava výrezu

Samotné nahrávanie fotky na hodiny je jednoduché. Nahráte obrázok, ktorý chcete mať na fotohodinách. Ten sa automaticky načíta. Zobrazí sa vopred zvolený tvar hodín s pozadím vašej fotky. Na pravej strane je zobrazený výrez fotografie. Výrez fotografie je vyznačený červeným rámčekom. Výrez je možné nastaviť z ľubovoľnej časti fotografie, rovnako je možné ho zmenšovať či zväčšovať. 

Fotohodiny FaxCOPY, editor

Kvalita fotografie a čo ak je nepostačujúca?

Či bude fotka kvalitná uvidíte na pravej strane hneď pri výreze fotky. Kvalitu fotografie nájdete nad samotným výrezom fotky, je vyjadrená farebne a keď sa na hodnotenie kvality (vo farebnom rámčeku) postavíte myšou, zobrazí sa informácia, či je daná fotka vhodná. Zelená farba vyjadrujúca kvalitu fotky značí vyhovujúcu fotografiu, ktorá je použiteľná na potlač. Ja som s kvalitou nemala žiadny problém a fotka bola už na prvý raz vyhovujúca.

Fotohodiny FaxCOPY, výrez fotografie

V prípade, že bude kvalita fotky nedostačujúca (oranžová alebo červená farba), by ste mali zväčšiť výrez z fotografie alebo vybrať inú fotografiu. Keď budete nevyhovujúcu kvalitu fotografie ignorovať, môže sa stať, že fotohodiny nebudú potlačené v takej kvalite, ako si predstavujete. 

Ak sú už hodiny navrhnuté podľa vašich predstáv, stačí ich len objednať a počkať si na ich doručenie. Ja som si zvolila doručenie fotohodín do predajne, nakoľko vyzdvihnutie je zadarmo a FaxCOPY predajňu mám „po ruke“. K dispozícii je však aj doručenie hodín na vami zadanú adresu.

Hodiny sú doma

Keď som hodiny doma rozbalila, prišla som na menší nedostatok, ktorý ma zarazil. Ručičky fotohodín som musela na hodiny pripevniť sama a pre mňa, ako technického antitalenta, to bolo niečo nemysliteľné. Tento problém sa však veľmi rýchlo vyriešil, nakoľko je k fotohodinám pridaný návod na pripevnenie ručičiek a ich inštalácia bola bezproblémová. Dôvod prečo tam ručičky nie sú? Aby sa hodiny pri manipulácii a preprave nepoškodili.

Zhrnutie

Fotohodiny som si kúpila pre seba, nie ako darček. Sú jedinečné, originálne a naozaj pekné. Teraz, keď sú poskladané a mám ich doma, môžem si naplno užívať ich tikot a vždy, keď som smutná alebo nestíham, pozriem sa na ne. Vtedy viem, na čom naozaj záleží. Nielen že si spomeniem na svoje priority, ale aj mi zlepšia náladu. Myslím si, že sú tiež veľmi pekným darčekom vhodným pre kohokoľvek. 

Technické vlastnosti

 • Rozmer  – štvorcové: 28,5 x 28,5 cm, okrúhle: priemer 28,5 cm
 • 3 ručičky (hodinová, minútová a sekundová)
 • Materiál: hliníkový plech
 • Hodinový strojček Quartz
 • Napájanie prostredníctvom 1x AA batérie (nie je súčasťou balenia)
 • Balené v kartónovej krabici

Výhody

 • Originalita a jedinečnosť
 • Spojenie príjemného s užitočným (praktický, ale aj osobný darček vhodný pre každého)
 • Možnosť výberu kruhových alebo štvorcových hodín
 • Možnosť úpravy ciferníka (štýl i farba)

Nevýhody

 • Stanovený rozmer fotohodín (nemožno kúpiť väčšie či menšie)
 • Batéria nie je súčasťou balenia

Fotogaléria

1. Fotohodiny zabalené v krabici

Fotohodiny FaxCOPY zabalené v krabici

2. Fotohodiny s príslušentstvom - ručičky a návod na použitie

Fotohodiny FaxCOPY s príslušenstvom

3. Fotohodiny - hodinový strojček Quartz

Fotohodiny FaxCOPY, hodinový strojček Quartz

4. Fotohodiny zavesené na stene

Fotohodiny FaxCOPY zavesené na stene

Autor: Katarína Sládečková, 19. 3. 2015