Hodnotenie produktu a objednávky: Dog tag – identifikačné štítky | Darčekyodsrdca.sk
30.10.2015
DarčekyOdSrdca
2015-10-30 Hodnotenie produktu a objednávky: Dog tag – identifikačné štítky      Čas čítania: 2 min.

Hodnotenie produktu a objednávky: Dog tag – identifikačné štítky

Dog tag alebo inak – vojenskú identifikačnú známku – pôvodne využívali vojaci v prípade potreby identifikácie. Už samotný názov však hovorí, že ju možno použiť aj ako identifikačný štítok pre vášho psa. :) V súčasnosti je to však skôr nový módny trend, keďže je to praktická vecička a vyzerá veľmi dobre na mužoch aj na ženách.  Možností na jej využitie je však neúrekom – prívesok na krk, na kľúče...

Dog tag na retiazke s modrým gumeným tlmičom, Darčekyodsrdca.sk          Dog tag s červeným gumeným tlmičom, Darčekyodsrdca.sk

Na klasickej vojenskej známke by nemalo chýbať priezvisko, dátum narodenia a iné doplňujúce informácie ako krvná skupina, alergie či štátna príslušnosť. Vo FaxCOPY si môžete objednať jeden dog tag (s krúžkom na kľúče/retiazkou) alebo dvojicu takýchto známok na retiazke. V prípade, že ste si vybrali dvojicu dog tagov, druhá známka by mala byť podľa histórie rovnaká ako prvá. Štítky sú od seba totiž ľahko oddeliteľné a ak zraneného alebo mŕtveho vojaka kvôli podmienkam nemohli okamžite transportovať, jedna známka sa oddelila kvôli oznámeniu tejto nešťastnej udalosti a druhá mu ostala na krku kvôli identifikácii.

Návrh identifikačného štítku

Ja som si zvolila dvojicu dog tagov s modrým tlmičom. Na prvú známku som si napísala svoje základné údaje: priezvisko a meno, dátum narodenia, krvnú skupinu a štátnu príslušnosť. Druhú známku som využila ako štýlový doplnok s mojím najobľúbenejším citátom v maďarskom jazyku. „Soha ne add fel, mert nem tudhatod milyen közél van a cél!“, čo v preklade znamená „Nikdy sa nevzdávaj, pretože nikdy nevieš, ako blízko je cieľ.“

Editor návrhu identifikačných štítkov, Darčekyodsrdca.sk

Výroba dog tagu je veľmi jednoduchá, keď viete, čo na ňom chcete mať. Na každom štítku môžete využiť spolu 67 znakov rozdelených do 5 riadkov. Na identifikačnej známke je vyrazené veľké písmo bez diakritiky. Je pravdepodobné, že veľa ľudí vychádza z pôvodného účelu známok a objednáva si dva identické štítky. Asi toto je aj dôvod, prečo FaxCOPY ponúka automatické prepísanie prvej známky na druhú.

V cene identifikačného štítku je i farebný tlmič (čierny/modrý/červený), ktorý si môžete vybrať. Napokon si zvolíte už len to, či chcete darčekové balenie, spôsob platby, dodanie a už sa môžete tešiť na to, kedy dog tag príde domov.

Dog tag je doma

S dog tagom som veľmi spokojná. Známky sú z ľahkého kovu, takže sa na krku dobre nosia. Reliéfne písmo je výrazné a vojenská známka je skutočne veľmi pekná. Modrý tlmič je vyrobený z gumy a vďaka jeho výraznej farbe dog tag púta pozornosť ešte viac. 

Dog tag je veľmi pekný, moderný a v prípade nejakého nešťastia i užitočný. V dnešnej dobe sa však čím ďalej, tým viac stretávam so štítkami, na ktorých sú obľúbené citáty, vyznania alebo humorné texty.

Výhody

  • Moderný a štýlový doplnok
  • Možnosť vybrať si jeden dog tag alebo dvojicu dog tagov
  • V cene je i tlmič a možnosť vybrať si z viacerých farieb (čierna/modrá/červená)
  • V cene identifikačnej známky je krúžok na kľúče alebo retiazka

Nevýhody

  • Retiazka je trocha malá (ťažšie sa prevlieka cez hlavu)
  • Skromnejší priestor na text (aspoň pre mňa nebol úplne postačujúci)

 

Autor: Katarína Sládečková, 2015