Tipy na netradičné mikulášske balíčky, ktoré potešia každého drobca | Darčekyodsrdca.sk
30.11.2022
DarčekyOdSrdca
2022-11-30 Tipy na netradičné mikulášske balíčky, ktoré potešia každého drobca      Čas čítania: 3 min.

Tipy na netradičné mikulášske balíčky, ktoré potešia každého drobca

Mikuláš a balíčky k sebe neodmysliteľne patria. Najmä, ak máte doma deti. Tie sa 6.decembra ráno nadšene ponáhľajú k svojim vyčisteným čižmičkám, aby zistili, či im očakávaný Mikuláš nadelí sladké dobroty alebo si nájdu aj malý pozdrav v podobe uhlia od čerta. Trend posledných rokov však hovorí jasne. Mikuláš do balíčkov vkladá aj menej tradičnejšie kúsky a zaujímavé darčeky.
Zaujíma vás aké?

topánky naplnené darčekmi od mikuláša

Ide to aj bez sladkostí. Ako na zdravší variant mikulášskych balíčkov?

Odpoveď nájdete v každom obchode so zdravými pochutinami. Neznamená to však, že má byť balíček napríklad bez obľúbenej čokolády. Stačí sa poobzerať po takej, ktorá v zložení nemá príliš veľké zastúpenie cukru a prísad, akou je napríklad palmový olej. Zdravší spôsob maškrtenia dnes ponúkajú aj čokoládové nátierky, ktoré sú vyrobené z fair trade surovín a biely cukor nahrádzajú menej škodlivým kokosovým. Chrumkavé oriešky, ovocné kože alebo menej známe chipsy z rôznych strukovín sú dnes oprávnene hitom. Navyše ich ocenia aj rodičia, ktorí sa snažia svoje deti viesť k zdravému stravovaniu.

 

Ak Mikuláš obohatí balíčky o personalizovaný darček, radosť je zaručená

Koľko balíčkov na Mikuláša dostanú vaše deti? Ak zrátate to množstvo pochutín z domu, škôlky, od starých rodičov a prípadne i nejakého programu, kam zavítajú, máte čo robiť niekoľko týždňov, aby ste to spotrebovali. Preto sa niektorí rodičia snažia namiesto množstva sladkostí zvoliť napríklad milú drobnosť. Ak sa v nej spojí príjemné s užitočným, o to lepšie. Reč nemusí byť zákonite o hračke (keďže už o pár dní Mikuláša vystrieda Ježiško). Príkladom je hrnček na vyfarbenie, z ktorého chutí teplé kakao doslova rozprávkovo. Alebo originálne prestieranie s potlačou, ktorú môžete prispôsobiť mikulášskej tematike.

 

Mikuláš nosí aj ovocie. Ak ho deti nemusia, doplňte balíčky o lyofilizované

Predpokladáme, že ste naň už natrafili. Alebo nie? Chrumkavé a nádherne vyzerajúce kúsky ovocia deti s obľubou vymenia za menej populárne mandarinky a banány, pretože im jednoducho chutia. A naozaj úžasne chrumkajú. Tento proces sušenia ovocia (aj zeleniny) pomocou mrazu a tlaku naviac zabezpečuje, že vaši drobci do seba dostanú všetky potrebné vitamíny a významné látky, ktoré im zabezpečuje aj čerstvé ovocie. Skvelou voľbou do mikulášskeho balíčka je kombinácia lyofilizovaného ovocia v kvalitnej čokoláde. Šepká sa, že bolo prichytených dokonca i niekoľko rodičov, ktorí stihli túto pochúťku zjesť svojim deťom skôr, než sa objavila v balíčku od Mikuláša.

 

Vlastnoručne vyrobené dobroty sú bonusom každého balíčka

Existuje množstvo receptov na drobné cukrovinky alebo trvanlivé pečivo, ktoré môžete pridať do mikulášskej nádielky. Výhodou je, že sa môžete vyhrať s detailami a použiť presne tie ingrediencie, ktoré váš drobec obľubuje. O tom, že presne viete, čo do vlastnoručne zhotovených dobrôt dáte, ani nevravíme. Pre výživnejšiu a zdravšiu verziu siahnite po alternatívnych sladidlách a celozrnných múkach. Takto môžete upiecť obľúbené cookies alebo handmade “brumíkov”. Ak sa vám piecť nechce, skúste vyrobiť napríklad domáce pralinky alebo čokoládové bonbóny, či deťmi milovanú ovocnú kožu.

vianočné domáce keksíky

Personalizovaná hra ako alternatíva hračky

Nechcete dávať do balíčka od Mikuláša hračku? To však neznamená, že ho nemôže obohatiť napríklad hra. Výhodou je, že vďaka nej môžete stráviť krásne rodinné chvíle a to opakovane. Puzzle z fotky, veselé domino s potlačou alebo iné personalizované hry sú zárukou dobrej nálady, príjemne stráveného času a navyše rozvíjajú vo vašich deťoch cenné schopnosti hocikedy, keď po nich siahnete. Ak ich vytvoríte z fotiek z rodinného archívu, príjemným bonusom sú spomienky na spoločne strávené chvíle. Vlastné fotky môžete nahradiť obrázkami obľúbených rozprávkových postavičiek alebo hrdinov.

 

Aj Mikuláš môže byť viac udržateľný. Vyrobte balíčky s potlačou

Ešte stále u vás Mikuláš balí balíčky každoročne do plastových vrecúšok? Nahraďte ich ekologickejšou a najmä udržateľnejšou alternatívou a vyrobte si vak či tašku s potlačou. Okrem klasickej mikulášskej tematiky naň môžete nechať potlačiť aj mená svojich drobcov a vytvoriť tak originálny balíček pre každého jedného z rodiny. Najväčšou výhodou je, že ich môžete rok čo rok používať opäť a nemusíte sa spoliehať na plastové vrecká z obchodov.

Vnukli sme vám nejaký tip, ako môže Mikuláš ozvláštniť balíčky zdravšou pochutinou alebo hrou, ktorá deťom vyčarí úsmev na tváričke? Napokon, o to práve ide. Pretože nefalšovaná detská radosť z mikulášskych balíčkov nemusí byť zákonite spätá s množstvom nezdravých dobrôt.

Vyrobiť mikulášské balíčky