Plesová sezóna sa blíži: 5 spôsobov, ako vyniknúť | Darčekyodsrdca.sk
14.01.2023
DarčekyOdSrdca
2023-01-14 Plesová sezóna sa blíži: 5 spôsobov, ako vyniknúť      Čas čítania: 2 min.

Plesová sezóna sa blíži: 5 spôsobov, ako vyniknúť

Plesová sezóna začína obvykle 6. januára a končí v Popolcovú stredu. Je to obdobie, kedy si zaručene vyberiete z množstva reprezentačných alebo tematických plesov. Máte už aj vy lístky na nejaký z nich? Alebo ešte len premýšľate, že by ste sa konečne tento rok odhodlali vyvetrať svoje obľúbené tanečné topánky po dlhšom čase?

ples

Prinášame vám päť skvelých nápadov, ako si ples naplno užiť a zároveň zaujať už na prvý pohľad.

Tip prvý: Nalaďte sa túto plesovú sezónu na ľudovú nôtu

Folk štýl a ľudové prvky nie sú obvyklou voľbou pri výbere plesovej róby. Ak si však vezmeme ich predchodcov – dedinské veselice, každé dievča sa pýšilo tradičnou výšivkou zo svojho kraja. Aj dnes stále platí, že ľudové motívy sú trendy. V poslednom čase sa objavujú nielen ako originálne ručne robené kúsky oblečenia, ale vzory často preberajú dizajnéri a módni návrhári do plesových rób. Páčia sa vám tradičné motívy, ale nenašli ste žiadne šaty v tomto duchu? V tom prípade doplňte svoj plesový outfit o zaujímavú kabelku, náušnice, stuhu alebo blejzer vo folkovom štýle.

Tip druhý: Páni, stavte na originálnu kravatu

Hoci dnes máte na výber z množstva zaujímavých motýlikov, ani taká klasika, akou je kravata, nemusí byť nudná. Nedarí sa vám nájsť takú, ktorá by dokonale zapadla k róbe vašej polovičky? V tom prípade si ju vyrobte. Kravata s vlastnou potlačou môže byť napokon tým najoriginálnejším doplnkom celého plesu. Netradičný vzor, grafika alebo dokonca i nápis v prípade menej formálnejšej udalosti vám zaručí, že ostatní hostia z vás nespustia zrak.

Tip tretí: Oblečte sa na plesovú sezónu v štýle 70-tych, 80-tych alebo 90-tych rokov

Móda a módne štýly sa predsa opakujú. Hoci každoročne určujú trendy plesových rób dizajnéri o niečo vopred, nadčasové kúsky z predošlých období rozhodne nie sú na zahodenie. Ikonické volániky v sedemdesiatych rokoch, šialené farebné kombinácie v osemdesiatych alebo pokus o rafinované róby deväťdesiatych rokov vám zabezpečia miesto medzi najzaujímavejšími plesovými róbami pokojne i dnes. Veď kto by nemal rád nostalgiu?

Tip štvrtý: Hitom plesovej sezóny je škraboška

Ak ste si dosiaľ mysleli, že škrabošky patria len na maškarný ples, vyvedieme vás z omylu. Vkusná a elegantná škraboška s jemnými líniami alebo ligotavými kamienkami je zaujímavým doplnkom klasickej plesovej róby. Len si predstavte ten zaujímavý príchod, kedy sa všetci hostia budú navzájom vypytovať, kto je tá záhadná dáma so škraboškou na tvári. Alebo dokonca pán? Po tomto originálnom doplnku môžete pokojne siahnuť aj ako pár.

maska na ples

Tip piaty: Klobúky ozvláštnia každú plesovú sezónu

Pánsky outfit dokáže klobúk doplniť minimálne v prípade, ak je súčasťou fraku. Napadlo vám však, že po klobúku môžu siahnuť aj dámy? Originálne klobúčiky, ktoré často pripomínajú skôr netradičné doplnky do vlasov, sa v niektorých prípadoch vyrábajú priamo na mieru nositeľky. Okrem toho, že takýmto doplnkom na seba strhnete pozornosť, môžete si byť istá, že s rovnakým kúsokom žiadna iná dáma počas celej plesovej sezóny nezažiari.

Načerpali ste inšpiráciu? Veríme, že vďaka našim tipom, ako vyniknúť a zaujať na prvý pohľad, bude táto plesová sezóna pre vás nezabudnuteľná. Mimochodom, máte už originálny doplnok pre seba alebo svojho partnera?

Objednať kravatu s potlačou