Oblečte svoj tím do firemných farieb. Ako na návrh trička? | Darčekyodsrdca.sk
15.05.2021
DarčekyOdSrdca
2021-05-15 Oblečte svoj tím do firemných farieb. Ako na návrh trička?      Čas čítania: 3 min.

Oblečte svoj tím do firemných farieb. Ako na návrh trička?

Premýšľate práve nad darčekom pre svojich zamestnancov alebo kolegov, s ktorými pracujete? Máme pre vás skvelý tip na predmet, ktorý ich nielen poteší, ale dokonca poslúži aj ako reklama pre vašu spoločnosť. Tričko vo firemnom duchu.

Skupina ľudí v rovnakých mikinách

Ak sa vám práve v hlave vynorili spomienky na klasické biele tričká s obrovským logom na prednej či zadnej strane, vedzte, že to ide i iným spôsobom. Takým, ktorý skutočne zamestnanca poteší a tričko s logom neskončí pohodené kdesi v rohu skrine.

Kľúčom je návrh trička. Ako ho nepodceniť a ktoré parametre by ste si mali naštudovať skôr, než sa do návrhu pustíte?

 

Návrh firemného trička dokáže premeniť všedný darček pre zamestnanca na neobyčajný

Tričko s logom firmy patrilo kedysi skutočne k must-have výbave každého zamestnanca. Minimálne vo chvíli, kedy vystupoval v mene spoločnosti. V mnohých prípadoch ho možno považovať aj za akúsi pracovnú uniformu. Ak však tričká s vlastnou potlačou chcete venovať ako darček, mali by sa niesť v inom duchu.

 

Zabudnite na strohý dizajn. Nápaditý návrh trička je spôsob, ako zabiť dve muchy jednou ranou

Nie darmo sa vraví, že dizajn predáva. Ak chcete svojich zamestnancov alebo kolegov, prípadne členov tímu skutočne potešiť, tričko by nemalo postrádať “nápad”. Originálny dizajn, vtipná fotografia, zábavný nápis, motivačný citát alebo grafika na mieru je cesta, ktorou sa vydať, aby bol váš darček naozaj jedinečný. Len tak po ňom totiž zamestnanci siahnu aj vo chvíli, keď práve netrávia čas v práci.

skupina dizajnérov

Ak do takéhoto návrhu trička vhodne zakomponujete logo spoločnosti, nebude pôsobiť ako strohý reklamný predmet alebo súčasť pracovného odevu. Zároveň však splní svoj cieľ – nevtieravo a originálne pritiahne pohľady všetkých naokolo.

 

Na čo všetko si dať pri návrhu trička pozor?

Okrem nápadu a kvalitného návrhu trička sú dôležité aj technické parametre, ktoré by sme mali brať do úvahy, aby boli tričká kvalitné a nepôsobili neprofesionálne.

V prvom rade ide o formát, v ktorom je potrebné odovzdať alebo odoslať návrh. Nech už používate profesionálne grafické programy alebo online editory, podklady na tlač by mali byť ideálne vo formáte .tiff alebo .png s priehľadným pozadím. Pre kvalitnú potlač nezabúdajte na vhodné rozlíšenie 5 px/mm (5 pixelov predlohy na 1 mm rozmeru tlače).

Obrázok, text alebo koláž je možné umiestniť na hrudník, chrbát a v niektorých prípadoch aj na rukávy (v závislosti od vybraného trička). Aby nedochádzalo k neželaným orezom, výrezom alebo zmenšeniu, vždy je potrebné vopred si zistiť, aká veľká potlačiteľná plocha je k dispozícii (obvykle je to 40x42 cm na výšku).

Nuž, a napokon, ešte niekoľko dobrých tipov z oblasti grafiky. Kombinujte farby, ktoré sa k sebe hodia a nepôsobia navzájom rušivo. To sa však netýka prípadov, kedy potrebujete vytvoriť veľký kontrast (napríklad výrazný text na farebnom podklade). Vyberajte si bezpätkové písmo (lepšia čitateľnosť) a pri tvorbe grafiky či koláže majte na pamäti zlaté pravidlo – menej je často viac.

potlač trička

Firemné logo by ste nemali nikdy deformovať alebo meniť jeho farby, ak to nie je v súlade s dizajn manuálom spoločnosti. Umiestniť by ste ho mali tak, aby nepôsobilo príliš rušivo a zároveň nebolo neviditeľné. Či ste tak urobili správne, si môžete otestovať priamo na sebe. Stačí, ak si zodpoviete otázku, či by ste si toto tričko obliekli napríklad na výlet s rodinou alebo firemný teambuilding i vy sami.

 

Firemné tričko, košeľa či mikina sú skvelý spôsob, ako budovať brand i tam, kde to nečakáte

Ak sa dáte na návrhu trička skutočne záležať, výsledkom môže byť vtipný, originálny či dokonca i dizajnový kúsok oblečenia, ktorý každý zamestnanec rád a dokonca možno i hrdo zaradí do svojho šatníka medzi kúsky, ktoré nosí najradšej. Tričkom to totiž nekončí. Alternatívou je obľúbená polokošeľa, šaty, tričko POLO či dokonca bezrukávový top s elegantným výstrihom pre vaše kolegyne. Potlačiť možno napokon i mnohé iné odevy z ponuky Darčekov od srdca a vytvoriť tak pokojne i celú kolekciu.

Fantázii sa medze nekladú. To najdôležitejšie je, že originálny návrh trička dokáže prezentovať spoločnosť vďaka vašim zamestnancom, ktorí ho budú radi nosiť, i na miestach, kde by ste to nečakali. Ak si však i napriek našim tipom neviete rady, kontaktujte nás. Radi vám s jeho vyhotovením, ale i samotným návrhom pomôžeme.

Objednať firemné tričko