Obdarujte na Deň manželstva vašich drahých: Takto im pripomeniete, že sú milovaní | Blog
01.02.2023
DarčekyOdSrdca
2023-02-01 Obdarujte na Deň manželstva vašich drahých: Takto im pripomeniete, že sú milovaní      Čas čítania: 3 min.

Obdarujte na Deň manželstva vašich drahých: Takto im pripomeniete, že sú milovaní

Svetový deň manželstva si pripomíname každoročne v druhú nedeľu vo februári. V roku 2023 to vychádza na dátum 12. február. Že ste o ňom ešte nepočuli? Niet sa čomu čudovať. Február tradične patrí sviatku všetkých zamilovaných. Tento rok však môžete svoju zákonnú polovičku prekvapiť o niečo skôr. Napríklad originálnym darčekom, na ktorý nájdete tipy v tomto článku.

Muž dáva žene darček v kuchyni pri stole

Návod, ako vybrať špeciálny darček na Svetový deň manželstva

Kým v prípade Valentína obdarúvame svojho milovaného partnera, tento sviatok patrí len tým, ktorí svoj zväzok spečatili manželstvom. Či už to spolu ťaháte zatiaľ prvý rok, alebo máte za sebou aj povestný kritický siedmy, rozhodne je na mieste prejaviť svojej polovičke lásku práve v Deň manželstva. Áno, dokonca aj v prípade, ak to vaše rátate už na dekády.

Ako nájsť ten vhodný? Inšpiráciou vám môže byť práve spoločný život a všetky krásne okamihy, ktoré vám manželstvo prinieslo. Ak k tomu pridáte zoznam vecí, ktoré manžel alebo manželka obľubuje, prípadne aktivity, ktorým sa venuje, základ pre skvelý darček je na svete. Porozmýšľajte nad jej/jeho dennými rituálmi alebo spôsobom, akým relaxuje. Poobzerajte sa v domácnosti a všimnite si obvyklé predmety, ktoré bežne používa… A teraz to poďme všetko pekne skĺbiť. Pridáme milé slovo, vyznanie, vďaku a možno i kvapku humoru. Čo všetko nám môže vzniknúť?

5 tipov na skvelý darček na Deň manželstva

Spomienková fotokniha plná nostalgie

To, čo je na manželstve najkrajšie, sú chvíle, na ktoré obaja spomínate s úsmevom na perách. Nenechajte ich vytratiť sa z vašej pamäti. Vďaka fotoknihe vytvoríte album tých najkrajších čriepkov vášho manželstva na mieru. Svadba, nezabudnuteľné dovolenky, narodenie detí, spoločné zdolávanie cieľov, chvíle, ktoré sa navždy vryli do vašej pamäti… To všetko a ešte viac môže byť súčasťou originálneho darčeka, ktorým ukážete svojej polovičke pohľad na vaše manželstvo svojou vlastnou optikou.

Aj taká bežná vec, ako hrnček, môže byť originálna

Má svoj každodenný kávový alebo čajový rituál, ktorý počas manželstva porušil/a len výnimočne? V tom prípade je ideálnym tipom na darček personalizovaný hrnček. Znamená to, že so zapojením trošky fantázie môžete vytvoriť naozaj originálnu šálku, ktorú si zamiluje hneď na prvý dúšok. Nájdite vhodnú fotku plnú lásky alebo takú, ktorá pripomína momenty, kde ste si najbližší. Pridajte vyznanie vo forme rýmu alebo pokojne len obyčajnej vety, ktorej význam chápete len vy dvaja. Prípadne napíšte inšpiratívny citát či obyčajné, no veľavravné “...milujem ťa…” a jedinečný darček s praktickým využitím je na svete.

hrnček s potlačou fotografie nevesty a ženícha

Pripomeňte si Svetový deň manželstva fotoobrazom

Kto povedal, že darček musí byť vždy adresovaný len jednej osobe? Práve v tento deň môžete svoju vzájomnú lásku a blízkosť premietnuť do nového doplnku vášho spoločného bývania. Vyberte jednu špeciálnu momentku z fotoarchívu, ktorá sa bude páčiť obom a nechajte si ju zvečniť pomocou fotoobrazu. Ak však máte takých viac a neviete sa zhodnúť na jednej jedinej, riešením je koláž alebo jedinečný viacdielny obraz na plátne. Skôr, než si vyberiete veľkosť a druh fotoobrazu, nezabudnite spoločnými silami nájsť to najvhodnejšie miesto, kam ho zavesíte.

Manželstvo nie je hra, no zahrať sa spolu môžete

Napríklad také spoločenské alebo kartové hry. Mnohé manželské páry trávia spoločné chvíle relaxu alebo dovolenkové večery obľúbenou hrou. Sedmu alebo faraóna môžete povzniesť na novú úroveň, ak si zahráte s personalizovanými kartami, na ktorých sa budú vynímať vaše spoločné fotografie. Alebo ste objavili novú vášeň v populárnych puzzle? Stačí si vybrať jeden záber, ktorý vaše manželstvo zachytáva v jedinečnom momente a vytvoriť puzzle z fotky s osobitným čarom pre vás oboch.

Nielen minulosť, ale aj budúcnosť stojí v Deň manželstva za zmienku

Kým všetky vyššie spomenuté tipy na darček pre manžela alebo manželku vychádzajú zo spomienok, je tu aj iný pohľad na spoločnú cestu životom. Tú, ktorá na vás ešte len čaká. Nie nadarmo sa vraví, že manželstvo je beh na dlhú trať. Väčšina párov na vlastnej koži zistí, že bez spoločného úsilia, vzájomného porozumenia, podpory a dôvery bude ten beh aj dosť namáhavý. Vždy je tu však niečo, čo vás môže poháňať vpred. Vaše spoločné ciele a sny.

Radi by ste navštívili exotické krajiny? Absolvovali plavbu okolo sveta alebo máte v pláne kúpu romantickej chalupy niekde na lazoch? Zhmotnite budúcnosť do originálneho darčeka a ukážte svojej polovičke, že vám na tom, čo vás čaká, stále záleží. Pokladnička s potlačou vhodne symbolizuje jeden z vašich snov, na ktorý môžete začať sporiť.

Svetový deň manželstva je skutočne skvelou príležitosťou, ako svojmu zákonnému partnerovi prejaviť lásku a náklonnosť. Veríme, že vám naše tipy na originálne darčeky vnukli nejeden nápad, ako manžela alebo manželku prekvapiť dokonca dva dni pred Valentínom.

Vybrať darček na deň manželstva