Hurá na bicykel! Nezabudnite na základnú cyklistickú výbavu | Darčekyodsrdca.sk
30.03.2019
DarčekyOdSrdca
2019-03-30 Hurá na bicykel! Nezabudnite na základnú cyklistickú výbavu      Čas čítania: 2 min.

Hurá na bicykel! Nezabudnite na základnú cyklistickú výbavu

Jarné slnko nám zrazu otvára nekonečné možnosti, ako rozhýbať svoje kosti nielen vo fitness centre, ale i vonku. Ak aj vám táto zima prišla priam nekonečná, určite sa neviete dočkať, ako vymeníte stacionárny bicykel v posilňovni za ten klasický.

Cyklista pri západe slnka

Avšak predtým, než vytiahnete svojho dvojkolesového tátoša, presvedčte sa, že ste na novú sezónu pripravení. Na čo by ste nemali v rámci základnej cyklistickej výbavy zabudnúť?

 

Povinná výbava pre cyklistov

Ak ste aktívnym cyklistom, určite viete, že povinnú výbavu na bicykel ukladá dokonca i zákon. Bicykel, ktorý nie je vybavený ani základnými bezpečnostnými prvkami (reflexné prvky, odrazové svetlá), sa môže ľahko stať účastníkom alebo dokonca príčinou dopravnej nehody.

Okrem reflexných prvkov myslí vyhláška aj na vašu osobnú bezpečnosť. Spoľahlivá prilba by mala byť preto na hlave každého cyklistu do 15 rokov. Staršie osoby ju potrebujú vždy, keď opustia územie obce.

 

Vybavte sa na bicykel vhodne

Okrem povinnej výbavy existuje niekoľko ďalších doplnkov a pravidiel, ktoré z vášho bicyklovania urobia príjemnú záľubu alebo dokonca vášeň do každého počasia. Na čo teda nezabudnúť, aby ste si mohli bicyklovanie užívať naplno?

Buďte pripravení na všetko

Cyklistika, podobne ako každý iný šport, v sebe zahŕňa aj určité riziká. Najčastejším problémov, s ktorým sa môžete stretnúť je defekt. Práve preto by ste v brašni mali zo sebou nosiť aj niekoľko šikovných pomocníkov. Tí vám pomôžu, aby ste i v prípade problému dorazili do cieľa na bicykli, a nie kráčajúc vedľa neho.

Cyklista na ceste s kopcami pred sebou

Celkom určite sa vám príde vhod malá prenosná pumpa, lepiaca súprava na duše a montpáky. Pomocou nich bez problémov uvoľníte plášť z kolesa a vaša cesta môže pokračovať podľa pôvodného plánu. A nezabudnite na multikľúč. Ten sa zíde takmer v každej nepredvídateľnej situácii.

Správne oblečenie je kľúčové

Keď už ste sa do bicyklovania skutočne zamilovali a zaradili ste ho medzi svoje obľúbené outdoorové aktivity, nemôže vo vašom šatníku chýbať ani cyklistické oblečenie. Základom je, vybrať si také, ktoré vás aj napriek priliehavým strihom nebude v pohybe obmedzovať.

Nezabudnite, že do jarného počasia sa hodí viac tenkých vrstiev, ktoré dokážete v prípade potreby doplniť alebo naopak, schovať do brašne. Ak vás náhle prekvapí studený vánok, potešíte sa funkčným návlekom na ruky či kolená. Samozrejmosťou by mala byť tenká čiapka alebo šatka, slnečné okuliare a fľaša s vodou. Viac tipov, ako sa obliecť na cyklistiku, sa dočítate v článku na našom blogu.

cyklisti na ceste

Nenašli ste doteraz oblečenie, ktoré by vám sadlo a navyše by sa vám páčilo? Hľadáte niečo originálne? Tento rok môžete cyklistickú sezónu zahájiť naozaj štýlovo. Vyskúšajte cyklistický dres s vlastnou potlačou.

 

Cyklodres s vlastnou potlačou