31.05.2021
2021-05-31 Ako sa starať o hrnčeky, aby vám vydržali roky?      Čas čítania: 3 min.

Ako sa starať o hrnčeky, aby vám vydržali roky?

Hrnčeky, najmä tie, ktoré bežne nekúpite v hocijakom obchode, sú nášmu srdcu blízke. Či už nejaký opatrujete ako vzácnu spomienku po starých rodičoch, alebo bol hrnček originálnym darčekom k sviatku, určite by ste ho neradi videli poškodený.

Ako teda umývať a skladovať výnimočné hrnčeky, o ktoré nechcete prísť?

farebné šálky uložené na seba

Podľa toho, z čoho a ako sú hrnčeky vyrobené, zvoľte aj spôsob starostlivosti

Kedysi mala takmer každá gazdiná riady a hrnčeky z jednej sady. Dnes už kuchynské skrinky, sekretáre či vitríny ukrývajú veľké množstvo hrnčekov z rôznych materiálov. Prispel tomu i vývoj technológii, vďaka ktorým dnes nie je problém vytvoriť si akúkoľvek potlač na hrnček či iné darčekové predmety za pár minút. Viete však, ako sa o zbierku šálok a hrnčekov, ktoré sa vám chtiac-nechtiac doma nazbierali, aj patrične postarať?

 

Riad a hrnčeky kúpené v obchode majú návod ukrytý v symboloch na spodnej strane

V prípade, ak si kúpite klasické šálky v obchode, je dôležité riadiť sa podľa pokynov výrobcu. Často stačí pohľad na spodnú stranu hrnčeka a pomocou jasných symbolov zistíte, či môžete vložiť riad do umývačky alebo použiť v prípade potreby mikrovlnnú rúru. Okrem mechanického poškodenia sú práve toto dva najčastejšie spôsoby, ako možno hrnček, a najmä jeho dizajn, poškodiť.

 

S ručne vyrábanou keramikou a handmade hrnčekmi opatrne

Ak však hovoríme o originálnych kúskoch, ktoré sú už na prvý pohľad odlišné od klasických keramických hrnčekov z obchodu, treba sa mať na pozore. Handmade keramiku, prípadne iné ručne vyrábané hrnčeky, neodporúčame umývať v umývačke riadu, v ideálnom prípade ani vkladať do mikrovlnnej rúry.

Vysoká teplota či náhodný oder by ľahko spôsobil ich poškodenie a v horšom prípade by následky mohlo pocítiť i samotné zariadenie, do ktorého ste takýto hrnček vložili. Ak však máte kontakt na výrobcu, určite vám sám odporučí, ako s jeho výrobkami šetrne zaobchádzať a starať sa o ich čistotu bez toho, aby sa poškodili.

 

Originálne hrnčeky s potlačou sú odolné, nie každý však môže ísť do mikrovlnky

Okrem spôsobu potlače rozhoduje o starostlivosti o šálku taktiež materiál, z ktorého je vyhotovená. Hoci nápoje v klasických keramických alebo sklenených hrnčekoch môžete pokojne ohriať v mikrovlnnej rúre, v prípade plechového hrnčeka sa to neodporúča. Podobne je to i s hrnčekom s melódiou, ktorý vám po zodvihnutí zanôti známu narodeninovú klasiku alebo nostalgický svadobný pochod.

placháčik - plechový hrnček

V prípade umývania môžete z času na čas vložiť klasický keramický hrnček s potlačou do umývačky. Ak si však chcete jeho farebnosť užiť čo najdlhšie, lepšou voľbou je ručné umývanie. Stačí použiť teplú vodu s trochou saponátu a váš obľúbený hrnček je znova pripravený uhasiť váš smäd. V prípade plecháčika (plechového hrnčeka) sa použtie umývačky riadu neodporúča vôbec.

Starostlivosť o hrnčeky, ktoré majú svoje miesto nielen v našej kuchyni, ale i v našich srdciach, v podstate nie je komplikovaná. Stačí dodržiavať pokyny výrobcu a v prípade hrnčekov s povrchovou úpravou skôr siahnuť po hubke na riad, ako ich vystaviť vyššej teplote či tlaku vody v umývačke riadu. Šetrným zaobchádzaním totiž predlžujeme život nielen hrnčeku, ale i dizajnu, ktorý si nás získal.

Radi by ste si vyrobili hrnček podľa svojich predstáv? Alebo stále hľadáte svojho favorita na rannú kávu? Skôr, než si vyberiete z našej širokej ponuky hrnčekov na potlač, inšpirujte sa citátmi o káve, ktoré na vašej šálke zaručene zahviezdia. Svoj nový hrnček do zbierky si môžete v Darčekoch od srdca nadizajnovať a pohodlne objednať online za pár minút. A vďaka tej správnej starostlivosti vám bude prinášať radosť roky.

Chcem si vyrobiť originálny hrnček
Pridať komentár


Povinný údaj, v diskusii sa nebude zobrazovať

Meno/prezývka, bude zobrazené v diskusii
Komentáre

maygg Zverejnené 17.6.2021

Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин [b]pokras7777[/b]Раскрутка сайта под ключ .Так же собираем базы Обратесь всегда будем рабы вам помочь https://seoprofisional.ru/bazy наша группа в телеграме [url=https://seoprofisional.ru]бесплатные базы для хрумера[/url] [url=http://bazexrumer.ru/category/baza-dlya-khrumera-20-millionov/page/105/]база профилей для хрумера[/url] [url=http://bazexrumer.ru/category/baza-dlya-khrumera-20-millionov/page/185/]база форумов для хрумера[/url] [url=http://bazexrumer.ru/page/154/]база для хрумера 2 миллионов[/url] [url=http://bazexrumer.ru/category/bazy-khrumera-kupit/page/165/]базы для хрумера[/url] [url=http://bazexrumer.ru/category/baza-trastovykh-saytov-dlya-khrumera/page/111/]база досок для хрумера[/url]

Reagovať

maygg Zverejnené 14.6.2021

Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин [b]pokras7777[/b]Раскрутка сайта под ключ .Так же собираем базы Обратесь всегда будем рады вам помочь наша группа в телеграме [url=https://goo.su/4zRx ]бесплатные базы для хрумера[/url] или в пишите [url=http://surl.li/vzoi]скайп[/url] http://bazexrumer.ru/proxy-xrumer/ http://bazexrumer.ru/ispolzovanie-wordpress-post/ http://bazexrumer.ru/category/bazy-khrumera-2016/page/232/ http://bazexrumer.ru/category/bazy-katalogov-dlya-khrumera/page/262/ http://bazexrumer.ru/category/skachat-bazy-dlya-khrumera-2019/page/160/ http://bazexrumer.ru/tag/bazy-dlya-khrumera/page/40/ http://bazexrumer.ru/wordpress-skachat-internet-magazin/ http://bazexrumer.ru/category/bazy-dlya-khrumera/page/133/ http://bazexrumer.ru/category/cms-wordpress/page/74/ http://bazexrumer.ru/category/uspeshnye-bazy-dlya-khrumera/page/185/ http://bazexrumer.ru/category/russkie-bazy-dlya-khrumera/page/137/ http://bazexrumer.ru/category/baza-dlya-khrumera-skachat/page/7/ http://bazexrumer.ru/category/baza-dlya-khrumera/page/246/ http://bazexrumer.ru/category/kak-sozdat-bazu-dlya-khrumera/page/123/ http://bazexrumer.ru/category/uspeshnye-bazy-dlya-khrumera/page/80/

Reagovať

NezabudkaMut Zverejnené 6.6.2021

Ошибка: Dropped index http://schema.org/Movie

Reagovať

Fetairm Zverejnené 2.6.2021

where to buy cialis online safely[/url]

Reagovať
Manufactured by: FaxCOPY